Sport

Video/ Parma ndal Milanin, i rrezikon zonën Champions


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:38 - 20/04/19 |
mapo.al

Ka përfunduar në Seria A, sfida mes Parmës dhe Milanit. Gjithçka në barazim 1-1. Skuadra e Gatuzos shënoi e para në minutën e 69 me Samu Castillejo.


Festa e kuqezinjve zgjati vetëm pak pasi 7 minuta nga fundi i takimit vendasit kanë barazuar rezultatin me Bruno Alves.


Në këtë situatë Parma largohet pak nga zona e kuqe ndërsa Milani i largohet zonës Champions. Me vetëm 2 pikë diferencë, Roma do të kërkojë fitoren kundrejt Interit sonte në mbrëmje për të kapur edhe vendin e 4.1Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas