Sport

VIDEO/ Përleshje në fushë, Xhaka “ia hedh” edhe VAR-it
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:45 - 11/08/19 |
mapo.al

Sistemi VAR është miratuar për përdorim edhe në kampionatin zviceran këtë sezon. Polemikat e para rreth tij kanë për emër Taulant Xhakën.


Mesfushori i Kombëtares ka qenë protagonist i një momenti në ndeshjen e fundjavës që Bazel ka zhvilluar ndaj Servetes, ndaj të cilës skuadra e mesfushorit shqiptar fitoi me rezultatin 3-1.


Gjatë një momenti në pjesën e parë, Xhaka është përfshirë në një duel force. Kaq ka mjaftuar që njëri prej kundërshtarëve të Xhakës, ta kapë shqiptarin nga fanella në pjesën afër fytit. Në këtë moment, Xhaka i është kundërpërgjigjur teksa me dorën në fanellën e kundërshtarit, duket sikur afron dhe lëviz grushtin pranë mjekrës.


Për këtë moment, sistemi VAR i arbitrimit nuk ka ndërhyrë dhe nga gjyqtari i ndeshjes, faulli është dhënë në favor të mesfushoit të Kombëtares.


 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas