Aktualitet

VIDEO- Plot 27 vite nga kur bota njohu talentin e Ronaldo “fenomenit”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:28 - 06/04/21 |
mapo.al

Janë mbushur plot 27 vite nga ky aksion i mrekullueshëm i “Fenomenit” Ronaldo, kur ishte ende adoleshent.

Në moshën 17-vjeçare, braziliani i tregoi botës talentin e tij të jashtëzakonshëm, në një ndeshje të Kupës Libertadores, ndaj Boca Juniors.


 
Adoleshenti dribloi 3 mbrojtës, dribloi edhe portierin dhe shënoi me portën e boshatisur.


 


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas