Aktualitet

Video; Po ndiqen nga policia, ja si dy shpiptarë i japin makinës në kundravajtje…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 04/11/18 |
mapo.al

Një 24 vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët ne Itali, i cili më 30 tetor u përpoq për t’i shpëtuar kontrollit të policisë duke u larguar me makinë me shpejtësi të lartë.


I riu shqiptar bashkë me një tjetër po nga Shqipëria, u ndoqën nga policia pasi kryen një grabitje.Në arratisje e sipër, ata i dhanë mjetit të tyre në kundravajtje, duke goditur një 61 vjeçare që udhëtonte me biçikletë dhe më pas një makinë, brenda të cilës ishte një familje nga Lituania.


Bashkëpunëtori i të riut shqiptar, i cili ishte në makinë me të, arriti të arratisej nëpër fusha dhe të humbasë gjurmë e policisë së Vigevanos.

Gjatë hetimit, policia ka gjetur një makinë të dytë vjedhur, në Ottobiano, çelësat e të cilës i kanë rënë shqiptarit gjatë përpjekjes së tij për t’u ngjitur në një gardh. (Ora News)


Etiketa: , , , ,

Pas