Kronika

Video/ Policia ndalon të rinjtë, ç’ndodhi mbrëmë në Laprakë?

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:05 - 15/08/19 |
mapo.al

Policia ka ndaluar një grup të rinjsh mbrëmjen e kaluar në zonën e Laprakës pasi dyshohet se shisnin lëndë narkotike. Në videon e siguruar nga T.Ch. dallohet edhe efektivi i policisë i cili pyet një prej të djemve.


Lapraka njihet si një zonë tejet problematike, ku dhe herë të tjera ka patur shoqërime të të rinjve në polici për të njëjtat akuza.


Nga ana tjetër, burime jo zyrtare thanë se ky grup djemsh ishin shoqëruar dhe më parë në polici, por raportohet se për rastin në fjalë kemi të bëjmë thjesht me një procedurë kontrolli dhe verifikimi të dokumenteve.
Etiketa: , , ,

Pas