Humor

Video/ Politikani 79-vjeçar i ftuar për hapjen e sezonit të ri, shikoni incidentin qesharak

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:04 - 20/08/18 |
mapo.al

Një incident i vogël që ka shkaktuar mjaft të qeshura ka ndodhur në ndeshjen hapëse të kampionatit të Ugandës.


I ftuar për të shkelmuar topin që simbolizonte nisjen e kampionatit ishte zëvendës kryeministri i vendit dhe njëkohësisht zëvendës lideri i Biznesit në Qeverinë e Ugandës, gjenerali Moses Ali.


Në momentin që goditi topin 79-vjeçari rrëshqiti në tokë duke shkaktuar shumë të qeshura, edhe tek rojet e sigurisë që qëndronin pranë tij.Një situatë tjetër mjaft qesharake ka ndodhur edhe në kampionatin e Afrikës së Jugut. Në ndeshjen mes Mamelodi Soundowns dhe Polokwane, lojtari i skuadrës vendase, Zwane, ka bërë një veprim fantastik ndaj kundërshtarit duke bërë që ky i fundit të rrëzohet dhe të përfundojë me fytyrë në fushë. Për më shumë shihni videon.


Etiketa: , , , ,

Pas