Aktualitet

VIDEO/ Porto kalon në avantazh, Juves i duhen 3 gola














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:30 - 09/03/21 |
mapo.al

Zhbllokohet takimi Juventus-Porto. Kampionët e Italisë duhet të përmbysin humbjen 2-1 për t’u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League, por e kanë nisur shumë keq takimin e sotëm.





Skuadra portugeze fitoi një penallti dhe Sergio Oliveira dërgoi topin në rrjetë në minutën e 19-të. Ky i fundit u tregua i saktë përballë Wojciech Szczesny dhe kaloi Porton në avantazh.


Gol tepër i rëndësishëm për “Dragonjtë e Oportos”, teksa djemtë e Andrea Pirlos duhet të shënojnë minimalisht dy gola, për të dërguar takimin të paktën në shtesa.





1





Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas