Sport

Video/ Portugali-Marok, Ronaldos i mjafuan 4 minuta lojë për golin e avantazhit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:35 - 20/06/18 |
mapo.al

Në stadiumin “Luzhniki Arena” të Moskës po luhet ndeshja mes Portugalisë dhe Marokut në kuadër të Kampionatit Botëror ‘Rusi 2018’.


Kjo sfidë është e rëndësishme pasi rezultati do përcaktojë fatet e dy skuadrave për të vijuar më tej.


Portugalia e Kristiano Ronaldos vjen në këtë takim pas barazimit 3-3 në supersfidën ndaj Spanjës, ndërsa Maroku regjistroi një rezultat surprizë teksa u mposht nga Irani.


Kjo është përballja e dytë në histori mes Portugalisë dhe Marokut, pasi ndeshja e parë është luajtur më 1986 ku triumfoi skuadra afrikane me rezultatin e pastër, 1-3.LIVE| PORTUGALI-MAROK 1-0

Ronaldo 4′
Formacionet-470x404


Etiketa: , , , ,

Pas