Aktualitet

Video/ Protestë në Vjenë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:03 - 26/05/20 |
mapo.al

Disa qytetarë në Vjenë kanë protestuar ndaj shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë. Me pankarta në duar ata u vendosën përpara godinës ku ndodhet zyra e kancelarit Austriak, Sebastian Kurz për të dënuar “spastrimin historik” që po bën kryeministri i Shqipërisë.“Tirana e Edi Ramës, fshat Potemkin” – shkruan pankarta e një prej protestuesve. Në politikë dhe ekonomi termi “fshat Potemkin” përdoret për çdo ndërtim që ka për qëllim vetëm krijimin e një fasade të bukur, për të bindur të tjerët se gjerat shkojnë mirë.
Etiketa: , ,

Pas