Bota

Video/ Rekordi, çiklisti 45-vjeçar kap shpejtësinë 280 km
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:32 - 20/08/19 |
ro ot

Një çiklist ka arritur më shumë se 280 km / orë (174 milje / orë) pasi u lidh me pjesën e prapme të një Porsche në një pistë ajrore. Neil Campbell, 45 vjeç, theu rekordin e mëparshëm prej 167 mph, duke përdorur një biçikletë të ndërtuar posaçërisht, e cila kapi vlerën e 15,000 paundëve.


Arkitekti nga Essex u tërhoq në Elvington Airfield në North Yorkshire nga Porsche Cayenne, më pas u lirua për të kaluar nëpër portën e kohës nën fuqinë e tij. Rekordi i mëparshëm për një burrë u vendos nga një kalorës Hollandez në 1995.


Z. Campbell, nga Little Horkesley, tha se ai ishte i emocionuar dhe i lehtësuar pasi arriti shpejtësinë më të madhe me biçikleta për një mashkull. “Ekipi funksionoi jashtëzakonisht mirë”- shtoi ai.


Më poshtë shikoni pamjet:
Etiketa: , , ,

Pas