Aktualitet

Sherr me grushta mes deputetëve në Parlamentin serb (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:59 - 08/05/20 |
mapo.al

Lideri i lëvizjes opozitare Dveri, Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë dhe përkrahës sot bllokoi hyrjen e Parlamentit të Serbisë dhe sulmuan deputetë nga shumica në pushtet të cilët po tentonin të futeshin brenda.


Protestuesit opozitarë bllokuan shkallët në hyrje të Kuvendit të Serbisë dhe Obradović u përplas me ministrin e shëndetsisë Zlatibor Lončar.


 
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas