Kryesore

Video: ‘Shuhet’ Galeria, tanimë ekspozitat hapen në Kryeministri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:32 - 17/07/18 |
mapo.al

Galeria Kombëtare po ‘tretet’ dhe tashmë ekspozitat mbahen në Kryeministri.


Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka bërë publike një video, ku pasqyrohet një ekspozitë hartografësh.


Kjo ekspozitë fokusohet në historinë e hartografisë në Shqipëri dhe territoret shqipfolëse.Në ekspozitë, sipas Ramës pasqyrohen, punime të hartografëve gjermanë, holandezë edhe italianë.
MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë ftesë për të vizituar një ekspozitë të rrallë hartash të vjetra në Kryeministri (COD – hyrja qendrore) ju uroj një ditë të mbarë 🌹

1


Etiketa: , ,

Pas