KMR

Video: Studentja zhvishet dhe e prezanton tezën me mbathje pasi…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:46 - 10/05/18 |
mapo.al

Një studente në universitetin Cornell u zhvesh në mbathje për të prezantuar tezën e saj.


Reagimi i saj erdhi pasi pedagogia nisi ta pyeste për pantallonat e shkurtra që kishte veshur.Letitia Chai i hoqi rrobat përpara mësuesve dhe studentëve në universitetin e njohur.


Kjo pasi profesoresha Rebekah Maggor i tha se pantallonat e shkurtra që kishte veshur, ishin shumë të shkurtra.

“Nuk u them studentëve çfarë të veshin, por u kërkoj që të reflektojnë për veten dhe vendimet e tyre,” tha Maggor.

Videoja është kthyer në virale në rrjet me komente të shumta pro dhe kundër veprimit të studentes.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas