Aktualitet

VIDEO/ Të qara dhe ulërima, vajzat afgane i kërkojnë ndihmë ushtarëve amerikanë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:39 - 18/08/21 |
mapo.al

Afganistani nuk po gjen qetësi pasi talebanët pushtuan Kabulin. Mëngjesin e sotëm në aeroportin e Kabulit janë regjistruar skena të tmerrshme.


Duke qenë si e vetmja pikë për largimin nga vendi, aeroporti është i mbushur me qindra qytetarë që duan të largohen.


<
>
vajzat tt 7 afganistani horror afganistani2 talebanet taleb armet lufte

Daily Mail ka publikuar disa pamje ku shihen disa vajza që zgjasin duart përtej kangjellave të hekurta dhe i luten ushtarëve amerikanë për t’i ndihmuar.Gjithashtu në sfond dëgjohen krismat e armëve të talebanëve. Shumë shtete të BE-së dhe SHBA-së po punojnë për të pritur qytetarët afganë që largohen nga vendi i tyre.
Aktualisht aeroporti është i rrethuar nga luftëtarë talebanë të armatosur të cilët ruajnë territorin.1


Etiketa: ,

Pas