VIDEO/ Të qara dhe ulërima, vajzat afgane i kërkojnë ndihmë ushtarëve amerikanë

Afganistani nuk po gjen qetësi pasi talebanët pushtuan Kabulin. Mëngjesin e sotëm në aeroportin e Kabulit janë regjistruar skena të tmerrshme. Duke qenë si e vetmja pikë për largimin nga vendi, aeroporti është i mbushur me qindra qytetarë që duan të largohen. Daily Mail ka publikuar disa pamje ku shihen disa vajza që zgjasin duart … Continue reading VIDEO/ Të qara dhe ulërima, vajzat afgane i kërkojnë ndihmë ushtarëve amerikanë