Kronika

Video: Tensione në Laprakë, familja ngujohet, nuk lejon prishjen e banesës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:07 - 04/12/18 |
mapo.al

Tensione mes policisë dhe banorëve ka pasur ditën e sotme në zonën e Laprakës. Punonjës të IKMT-së kanë nisur shembjet e banesave, të cilat preken nga zbatimi i projektit të Unazës së Madhe.


Banorët thonë se nuk janë njoftuar për shembjet e banesave. Në vendngjarje ndodhen dhe deputetë të opozitës në mbështetje të banorëve.


Familja e Bajram Nelës në zonën e Laprakës ka vendosur që të ngujohet brenda shtëpisë në mënyrë që të shmangë prishjen e godinës së tyre.

Ata janë konfliktuar me punonjësit e policisë, të cilët kanë qenë të shumtë në numër, duke hyrë brenda shtëpisë së tyre. Brenda dhomës janë të gjithë familjarët mes tyre dhe fëmijë.
1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas