Sport

Video/Tifozët e Vardarit godasin me sende të forta lojtarin shqiptar


               Publikuar në : 12:57 - 15/04/19 |
mapo.al

Në derbin e fortë mes Vardarit dhe Shkëndijes, nuk munguan as incidentet e shumta, si brenda dhe jashtë fushës së blertë. Gjatë gjithë sfidës ka pasur thirrje kundër shqiptarëve nga ana e tifozëve maqedonas.


Ndërkohë që kulmi i sjelljeve të ulta është regjistruar në minutën e 88-të, kur tifozët e Vardarit kanë goditur me sende të forta futbollistin e Shkëndijës, Mevlan Murati.

Shqiptari qëndroi i shtrirë në fushë për disa minuta, ndërkohë që mori ndihmën e stafit mjekësor. Pritet që Federata Maqedonase e Futbolli të marrë masat për këtë ngjarje të paprecedentë të ndodhur në këtë sfidë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas