Aktualitet

Video/ Trump lajmëron se Serbia do zhvendosë ambasadën në Jeruzalem, Vuçiç duket i habitur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:05 - 06/09/20 |
mapo.al

Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë u nënshkrua me datë 4 shtator në Uashington.

Fjalën e rastit e mbajti presidenti amerikan Donald Trump, që ndër të tjera tha se Serbia do ta zhvendosë ambasadën e saj në Jeruzalem, duke shtuar se kjo është pikë e marrëveshjes.


Në këtë moment, siç shihet në pamje, presidenti serb Aleksandar Vuçiç habitet dhe drejtohet nga këshilltarët e tij. Sa duket, ai nuk ka pasur dijeni për këtë pikë të marrëveshjes të nënshkruar.
Për këtë marrëveshje të nënshkruar, Vuçiç ul kokën dhe kërkon mes rreshtave të marrëveshjes, duke u ndjerë qartazi në siklet.

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas