Aktualitet

VIDEO/ Uzuni inekzistent, Ferencvarosh ‘lamtumirë’ Europës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:34 - 19/10/21 |
mapo.al

Kampionët e Hungarisë, Ferencvarosh ku aktivizohet edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni i ka dhënë praktikisht lamtumirë aventurës Europiane.


Lojtari beratas nuk arriti të lë gjurmë edhe pse ishte në fushë për 90 minuta.


Ferencvarosh regjistroi humbjen e tretë në grupin G kualifikues të Europa Ligë, 2-0 ndaj Sëlltik dhe mban vendin e fundit me 0 pikë. Në Skoci dominuan vendasit, që arritën të gjenin rrjetën dy herë në pjesën e dytë.Furuhashi ktheu në gol një kundërsulm të shpejtë të shokëve të tij. Turnbull vulosi fitoren e Sëlltik pas një rrëmuje dhe gabimi në mbrojtjen e hungarezëve. Kjo fitore e ngjit Sëlltik në vendin e tretë me 3 pikë, pozicion që e kualifikon në raundin e 1/16-ave të Konferencë Ligë, ndërsa Ferencvarosh gjendet e fundit me 0 pikë.
 1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas