KMR

Video/ Vaksinohen luanët që gjenden në Shqipëri, por problem kanë… mbipeshën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:01 - 15/07/18 |
mapo.al

Një nga luanët që gjenden në një kopësht zoologjik në Shqipëri, u vaksinua dje, të shtunën, nga veterinerë shqiptarë dhe të huaj.Administrata e Zonave të Mbrojtura në Fier, në bashkëpunim me “Four Paws” dhe një grup specialistësh veterinerë, bëri ekzaminimin dhe vaksinimin e kafshëve të egra në atë park.


Në video duket një nga luanët nën veprimin e sedativëve dhe veterinerët që po e ekzaminojnë.
Në përgjithësi, gjendja e luanëve ishte e mirë, por në mbipeshë. Tek njeri prej tyre u konstatuan probleme renale.
 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas