Video/ Vilson Ndregjoni, fenomeni i ri i MMA

Dikur konsiderohej si një nga mundësit më premtues në Shqipëri. 4 herë kampion kombëtar në vitet 2009-2011, në stilin e lirë. Kampion për të rritur në peshën 65 kg nga viti 2011 deri në vitin 2015. Vendi i 5-të në Europian për të rinj. 4 herë përfaqësueses i Shqipërisë në Botëror dhe 4 herë në Europian, bëhet fjalë për Vilson Ndregjonin, mundësin nga Dibra i cili në pamundësi për të arritur maksimumin në “tokën e shqiponjave” u shpërngul në SHBA në kërkim të ëndrrës së madhe.Pa harruar kurrë se nga vjen, gjithnjë i shoqëruar nga simbolet kombëtare, Vilson Ndregjoni nuk e kishte të vështirë të tërhiqte vëmendjen falë aftësive të tij.

Me mbështetjen dhe menaxhimin e kompanisë “AVI Sports Management”, në 2018, Ndregjoni debutoi për herë të parë në MMA, ku regjistroi 4 fitore dhe 1 humbje.

Më 15 qershor 2019 debutoi në ligën profesionale në MMA ku i mjaftuan 1 min e 3 sek për të hedhur në tapet kundërshtarin. Paraqitja shpërthyese e mundësit nga Dibra ka rënë në pah të organizatorëve të UFC të cilët kërkojnë që Ndregjoni të jetë pjesë e tyre brenda vitit 2020, një arritje që do të ishte shumë, për herë të parë për një sportist shqiptar që do të ishte pjesë e UFC.

/BW


Fatal error: Uncaught ___C_0: (E_ERROR) Trying to access array offset on value of type bool in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config:252 Stack trace: #0 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(13): ___C_5->_errorHandler(2, 'Trying to acces...', '/home/gazetamap...', 13) #1 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_demo_style() #2 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(74): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_image_size() #3 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(63): JNews\Module\Block\Block_9_View->build_column(Array, 'jeg_col_2o3') #4 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(47): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_column(Array, 'jeg_col_2o3') #5 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/BlockViewAbstract.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_output(Array, 'jeg_col_2o3') #6 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/ModuleViewAbstract.php(165): JNews\Module\Block\BlockViewAbstract->render_module(Array, 'jeg_col_2o3') #7 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(1265): JNews\Module\ModuleViewAbstract->build_module(Array) #8 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(205): JNews\Single\SinglePost->related_post(false) #9 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): JNews\Single\SinglePost->related_post_hook('') #10 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #11 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #12 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/fragment/post/single-post-1.php(66): do_action('jnews_single_po...') #13 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(772): require('/home/gazetamap...') #14 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/gazetamap...', false, Array) #15 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/general-template.php(204): locate_template(Array, true, false, Array) #16 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/single.php(16): get_template_part('fragment/post/s...') #17 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/gazetamap...') #18 /home/gazetamapo/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/gazetamap...') #19 /home/gazetamapo/public_html/index.php(17): require('/home/gazetamap...') #20 {main} thrown in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config on line 252