Kryesore

VIDEO/ VOA transmeton live, protestuesit hedhin bojë e flakadanë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:12 - 11/05/19 |
mapo.al

Pas gati rreth 30 minuta nga nisja e protestës, disa protestues kanë hedhur bojë në drejtim të mureve të ndërtesës së Kryeministrisë.


Me gjithë numrin e madh të efektivëve të policisë, qytetarët vijojnë të hedhin sende në drejtim të godinës qeveritare.


Interesi i mediave të huaja për protestën mbetet i madh.VOA ka nisur transmetimin live.
Kjo është protesta e katërt kombëtare e cila zhvillohet përpara kryeministrisë nga opozita e bashkuar, që prej vendimit për të djegur mandatet e deputetëve të PD-së dhe të LSI-së.1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas