Kronika

VIDEO+EMRAT/ Si ndodhi aksidenti me 4 të vdekur, dyshohet parakalimi i gabuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:45 - 14/01/21 |
mapo.al

Makina “Citroen” me 5 antarë të një familje, siç dallohet nga këto pamje është shkatërruar tërësisht nga përplasja me një kamion.Si pasojë e përplasjes fatale kanë humbur jetën 4 persona, Blerim Avdiaj  50 vjeç, Anjeza Avdiaj 34 vjeçe, dhe 2 fëmijët 11 dhe 3 vjeçe nga Kosova.


I plagosur rëndë ka mbetur edhe fëmija i tretë i familjes, i cili është dërguar më urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë.
Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë parakalimi i gabuar nga makina ‘Citroen’ me të cilën po udhëtonte familja nga Kosova dhe shpejtësia e lartë.Të 4 anëtarët e familjes kanë gjetur vdekjen në vend, ndërsa fëmija tjetër është sjellë në Spitalin e Traumës në Tiranë, në gjendje të rëndë për jetën.


1


Etiketa: , , , ,

Pas