Kryesore

Video/Pas namazit, imami i Mekës udhëheq faljen e sabahut në Tiranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:44 - 06/07/16 |
mapo.al

Imami i Mekës, shejh Salih Al Talib, i cili ndodhet në Shqipërië për një vizitë zyrtare, ka drejtuar faljen e Namazit të Fiter Bajramit në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë gjatë ditës së djeshme.


Gjithashtu sot ai ka udhëhequr faljen e sabahut në xhaminë “Dine Hoxha” në Tiranë.Më poshtë video nga falja e sotme dhe disa foto nga imami i Qebes, i cili në vendin e tij ruhet me policë për shkak të famës dhe rëndësisë.
Pas