Aktualitet

Videot e kryegjyqtares, Etilda Gjonaj: T’i hetohet pasuria, turpëroi drejtësinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:51 - 31/05/21 |
mapo.al

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka reaguar përmes ‘Twitter-it” në lidhje me videot e publikuara në rrjet të kryegjyqtares së Elbasanit e cila shfaqet duke bërë ‘sfilatë’ në ambientet e punës. Ministrja e Drejtësisë thotë se Enkelejda Kapedani ka turpëruar drejtësinë.


Etilda Gjonaj shprehet se duhet të merret masa e duhur në lidhje me kryegjyqtaren Kapedani si dhe të hetohet në mënyrë të thelluar pasuria e saj.


Më tej, Gjonaj shprehet se shfaqjet e gjyqtares Enkelejda Kapedani janë të pakomentueshme ndërsa shton se është për të ardhur keq që qysh prej dhjetorit 2019, i ka kërkuar me shkrim KLGJ-së verifikimin dhe marrje mase për të pas lirimit të një subjekti kriminal.“Tipike për një pjesë të atyre që nuk kanë kaluar ende Vetingun dhe vijojnë të gërryejnë drejtësinë nga brenda!”-shprehet Gjonaj.

Statusi i plotë nga Etilda Gjonaj

Të pakomentueshme shfaqjet e gjyqtares së Elbasanit dhe për të ardhur keq që qysh prej dhjetorit 2019, i kam kërkuar me shkrim KLGJ-së verifikimin dhe marrje mase për të pas lirimit të një subjekti kriminal.

Tani uroj që jo vetëm të merret masa e duhur, por edhe të hetohet në mënyrë të thelluar gjendja pasurore e kësaj gjyqtareje. Tipike për një pjesë të atyre që nuk kanë kaluar ende Vetingun dhe vijojnë të gërryejnë drejtësinë nga brenda!

#ReformaNukDoNdalet dhe kush e ka turpëruar drejtësinë do të përballet me të deri në fund!

LEXO EDHE:

Kryegjyqtarja e Elbasanit reagon sërish: Jam grua dhe nënë, kërkoj ndjesë

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas