Aktualitet

Vidhet kisha e Shën Dhimitrit në Himarë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:55 - 16/09/19 |
mapo.al

Në fshatin Palasë të Himarës, kisha e Shën Dhimitrit është grabitur, duke marrë prej aty 10 mijë lekë. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin e autorëve ose autorit. Kjo nuk është hera e parë që objektet e kultit fetar bien pre e vjedhjeve.


Lekët që lihen aty për bamirësi, për të ndihmuar personat në nevojë apo vetë kishën, vidhen shpeshherë nga njerëz të papërgjegjshëm, që nuk e kanë për gjë të kryejnë një akt kaq të shëmtuar.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas