Aktualitet

Vijojnë kërkimet për minatorin në Bulqizë, familjarët presin në ankth


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:34 - 17/09/21 |
mapo.al

Prej mesditës të së mërkurës vijon të mbetet mister fati i minatorit Muharrem Plaku i cili mbeti i bllokuar në një minierë në Bulqizë.


Tekniku mbeti i bllokuar pas shembjes së mineraleve në një nga galeritë e minierës.


Grupi i avarisë dhe shpëtimit po vijojnë punën për gjetjen e tij por deri më tani ende pa rezultat.Ngjarja u raportua rreth orës 12 të së mërkurës, kur pas shembjes së mineraleve, Murahrrem Plaku mbeti i bllokuar brenda minierës.Familjarët dhe kolegët e tij presin me ankth me sytë nga tuneli deri në përfundim të operacionit për gjetjen e tij.22


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas