fbpx

Aktualitet

Vijojnë shembjet në Unazën e Re, largohet policia

               Publikuar në : 13:37 - 16/07/19 |
mapo.alm

Prej mëngjesit të djeshëm fadromat e IKMT-së të ndihmuara nga FNSH, “Shqiponjat” dhe Forcat e Rendit kanë kryer shembjen e disa banesave në zonën e Unazës së Re. Sipas burimeve të Mapo objektet e banimit preken nga projekti i ndërtimit të Bulevardit të Kasharit. Edhe sot shembja e tyre vijon pa rezistencë dhe siç shihet nga pamjet që sjell Mapo policia është larguar. Shembjea e banesave do vijojnë përgjatë dy ditëve në vijim.
Lexo edhe: 

VIDEO+FOTO/ Shemben pa rezistencë banesat në “Unazën e Re”Etiketa: , ,

Pas