Bota

Viktima e 150 në Greqi/ Covid-19 i merr jetën ish-ministrit të Shëndetësisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:09 - 08/05/20 |
mapo.al

Ish-ministri grek i shëndetësisë Dimitris Kremastinos, ka humbur jetën si pasoje e Covid-19, duke e çuar numrin e viktimave në shtetin fqinj në 150.


Kremastinos ndodhej në spital prej më shumë se 1 muaji dhe pati komplikacione në rrugët e frymëmarrjes, raportuan mediat greke. Klasa politike greke shprehu ngushëllimet për vdekjen e tij.


Kremastinos ishte mjek në profesion. Ai ka qenë ministër në qeverinë e Pasok dhe deputet i zonës së Dodekanezit në parlamentin grek.


Njihej si një prej njerëzve më të aftë në fushën e shëndetësisë dhe vlerësohet se bëri një reformë të fortë dhe tepër pozitive në shërbimin shëndetësor grek.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas