Aktualitet

“Viktima” e parë nga EURO 2020, trajneri i Holandës jep dorëheqjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:38 - 29/06/21 |
mapo.al

Frank De Boer nuk është më trajneri i Holandës. Vendimi është marrë nga vetë trajneri holandez, i cili nuk arritur objektivin minimal të vendosur me Federatën për Europianin, që ishin çerekfinalet.


“Kam vendosur të mos vazhdoj më si trajner i kombëtares. Objektivi nuk është arritur, kjo është e qartë”, ka thënë De Boer.


“Kur më është ofruar vendi i trajneri të kombëtares në vitin 2020, kam menduar se ishte një nder dhe një sfidë, por isha edhe i vetëdijshëm për presionin që do të kisha patur nga ai moment e në vazhdim”, – ka shtuar trajneri.“Ky presion po rritet dhe kjo nuk është më një situatë e shëndetshme për mua, as për skuadrën në pritje të Botërorit. Dua t’i falënderoj të gjithë, natyrisht tifozët dhe lojtarët” – përfundoi De Boer.

Lexo edhe :  Suedi/ Kryeministrja jep dorëheqje pak orë pas emërimit! Zbulohet shkaku2
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas