Aktualitet

Vinin nga Iraku, kapen 26 klandestinë në Kukës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:51 - 15/09/19 |
mapo.al

Policia e Kukësit ka shoqëruar mesnatën e djeshme në komisariatin e qytetit 26 klandestinë irakianë.


Mësohet se ata erdhën në qytetin e Kukësit gjatë pasdites të së shtunës me qëllim kalimin në mënyrë ilegale të kufirit Shqiperi – Kosovë përmes Morinës.


Ata ishin 13 burra, 5 gra dhe fëmijë të moshës 4 -13 vjeç.


Policia po punon për zbardhjen e ardhjes së tyre dhe po i interviston aktualisht.
Etiketa: , ,

Pas