Aktualitet

Virologu gjerman: Futbolli mund të mos luhet deri në fund të vitit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:21 - 20/03/20 |
mapo.al

Virologu gjerman, Jonas Schmidt-Chanasit ka ngritur alarmin për sa i përket rifillimit të Kampionatit Gjerman, duke theksuar se futbolli mund të mos rifillojë të paktën deri në fund të vitit.


Kam bindjen se futbolli nuk rifillon deri vitin tjetër. Nuk mendoj se është e mundur që sezoni aktual të përfundohet. Madje dhe ndeshjet pa tifozë nuk më duket e përshtatshme, sepse do të shtynin njerëzit të takoheshin për të parë ndeshjet së bashku.


Për këtë arsye unë mendoj që vendimi për rifillimin e futbollit të merret i fundit, duke qenë se ka gjëra më të rëndësishme për t’u vendosur më parë” deklaroi ai.
Etiketa: , ,

Pas