Aktualitet

Viti i ri akademik 2020-2021/ Ja data kur fillon mësimi në universitete
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:05 - 29/09/20 |
mapo.al

Viti i ri akademik 2020-2021 për institcionet e arsimit të lartë do të fillojë më 2 nëntor.


Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka firmosur urdhërin për caktimin e datës dhe ka caktuar pikërisht ditën e dytë të muajit nëntor.


Po ashtu ministrja i kërkon IAL-ve të dërgojnë të gjithë listën e studentëve të regjistruar sipas programeve të studimit dhe fakulteteve përkatëse.


Ndërkohë ky do të jetë viti i parë akademik që fillon në kushte pandemie, pasi ai paraardhësi filloi normalisht por përfundoi në kushte pandemie.
Etiketa: , ,

Pas