Aktualitet

Vizita e ministres Morton, Basha shpërndan videon: Për një të ardhme më të mirë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:59 - 12/10/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë në rrjete sociale videon pas takimit me ministren britanike Wendy Morton.


“Kënaqësi të prisja sot ministren për Europën dhe Amerikat, të Britanisë së Madhe, Znj. Wendy Morton.


Ndava me të prioritetet e PD-së që nga garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, lufta kundër krimit të organizuar, prerja e lidhjeve të politikës me krimin dhe lirinë e medias.Diskutuam për praninë e investimeve britanike në Shqipëri dhe përpjekjet e qindra mijëra shqiptarëve që jetojnë e punojnë ndershmërisht në Britani të mund të pajisen me dokumenta.
Ne do bëjmë gjithçka me partnerët tanë britanikë, për një të ardhme më të mirë për Shqipërinë!”-shkruan Bashan në një postim në Twitter.1


Etiketa: ,

Pas