Vizita e Reeker në Tiranë, VOA: Pse nuk pati takim me presidentin Meta

Ndihmës sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë qëndrimit të tij në kryeqytetin shqiptar ambasadori Reeker u takua ndër të tjera me kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ai pati dhe një drekë pune me ministren … Continue reading Vizita e Reeker në Tiranë, VOA: Pse nuk pati takim me presidentin Meta