Aktualitet

Vizita/ Hillary Clinton fton Ramën në SHBA, çmimi që do marrë kryeministri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:33 - 02/12/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se nesër do të udhëtonte drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.


Bëhet me dije se kryeministri në Amerikë është ftuar nga ish-zonja e parë dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton.


Mësohet se Clinton në emër të organizatës Vital Voices do t’i dorëzojë Rama një çmim pasi strehoi në Shqipëri shtetasit afgan, pasi shteti i tyre u morë në kontroll nga talibanët.Kryeministri do të nderohet me çmimin “Voices of Solidarity Award”.
11
Etiketa: ,

Pas