Aktualitet

Vizita në Athinë, Rama përqafohet me ish-kryeministrin Papandreu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 14/07/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pasditen e djeshme në Athinë dhe është pritur nga ish-kryeministri i Greqisë, George Andreas Papandreou.


Nuk dihet ende se cili është qëllimi i vizitës së kryeministrit Rama në Greqi, por duhet thënë se nga pamjet e transmetuara nga televizionet, takimi i dy zyrtarëve është tejet i ngrohtë. Nuk mungojnë përqafimet vëllazërore mes Ramës dhe Papandreut.


<
>
Rama Papandreu3 Rama Papandreu2 Rama Papandreu1 Rama Papandreu

Takimi është zhvilluar në rezidencën e ish-kryeministrit grek, ish-kryetari i PASOK, në Athinë. Në këtë takim, kryeministri Edi Rama shoqërohej nga ambasadorja shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga.1


Etiketa: , , , ,

Pas