Kryesore

Vizitoi familjarët me COVID-19, gruaja shtatzënë infekton djalin dhe vjehrrën në Fier

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:55 - 06/05/20 |
mapo.al

3 raste të reja me koronavirus janë zbuluar në Fier gjatë 24 orëve të fundit. Të prekurit janë një grua tetë muajshe shtatëzënë, djali i saj 2 vjeçar si edhe vjehrra.


Mësohet se gruaja ka patur një udhëtim pak ditë më parë në Tiranë tek familjarët e infektuar me koronavirus.


Dyshohet se gruaja është infektuar edhe vetë pas kësaj vizite dhe ditët e fundit ka patur disa simptoma të lehta.


ISHP njoftoi për 12 raste të reja sot me koronavirus duke e çuar në 832 numrin total të të prekurve.


 

Lexo edhe:

12 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 832 të infektuar në total

Koronavirusi/ Si u shtuan rastet e reja në Fier, Shkodër, Kamëz e Krujë


Etiketa: , , ,

Pas