Kryesore

Vjen konfirmimi/ Këshilli Politik mblidhet sërish të hënën për Kodin ZgjedhorBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:49 - 17/07/20 |
mapo.al

Mazhoranca dhe opozita kanë rënë dakort për tu takuar sërish në Këshillin Politik. Mazhoranca ka konfirmuar se takimi do mbahet ditën e hënë në orën 11:00.


Më herët Damian Gjiknuri u shpreh se do shoqërohet edhe nga kryeministri Edi Rama, ndërsa opozita e bashkuar ka konfirmuar se do përfaqësohet nga Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi.


Opozita pritet të përfaqësohet nga Gazment Bardhi, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, ndërsa mazhoranca nga Edi Rama, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari. Takimi do mbahet tek Pallati i Kongreseve.“Ne vijim dhe te pergjigjes nga perfaqesuesit e opozites jashteparlamentare, mbledhja e tryezes se Keshillit Politik mbahet diten e hene ora 11:00. Faleminderit”, – thuhet në reagimin e mazhorancës.


 


LEXO EDHE:

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Gjiknuri fton Bashën dhe Kryemadhin të ulen me Ramën

Opozita përgjigjet: Pakti i 5 Qershorit nuk ndryshon, të hapur për bisedime të tjera


Etiketa: ,

Pas