Aktualitet

Vjenë – Njëri nga autorët është vrarë, tjetri në arrati


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:07 - 02/11/20 |
mapo.al

Ende nuk ka të dhëna të sakta për numrin e viktimave dhe të plagosurve sonte në mbrëmje në aktin terrorist në Vjenë.


Besohet se ka të paktën 7 të vrarë dhe disa të plagosur.


Ministri i Brendshëm ka bërë të ditur se njëri nga autorët është ekzekutuar, ndërsa tjetri është në arrati.

<
>
1ok 2ok uu g d-vddggnkjrng-640x412 ytty

Një operacion i madh policor po zhvillohet. Autoritetet u kanë kërkuar qytetarëve të qendrojnë brenda dhe të mos marrin transportin publik.Pamjet që kanë qarkulluar në rrjetin social janë tronditëse pasi tregojnë njerëz duke ikur me vrap dhe të shtëna që dëgjohen.


Ngjarja e rëndë ndodhi pranë një sinagoge në një prej zonave më të frekuentuara të kryeqytetit Austriak.

LEXO EDHE: 

Sulmi terrorist në Vjenë – Shtatë viktima dhe katër të plagosur (VIDEO)

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas