Aktualitet

Vjosa Osmani pranon largimin nga LDK, sulmon Hotin: Është arrogant


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:44 - 07/09/20 |
mapo.al

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pranoi largimin nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe njoftoi se do të bashkëpunojë me Lëvizjen Vetëvendosje në të ardhmen.


Natyrisht që po, përgjigja konkrete e saj është vendimi i tyre i 20 qershorit për të më përjashtuar. Aty ka përfunduar gjithçka. Ne jemi në kontakt dhe bisedojmë për tema të ndryshme të bashkëpunimit se si do të konkretizohet ky bashkëpunim në të ardhmen do t’iu njoftojnë në momentin që do të konkretizohet”, tha Osmani.


Gjithashtu lëshoi sulme të drejtpërdrejta për kryeministrin, Avdullah Hoti, si kundërpërgjigje ndaj një deklaratë të këtij të fundit, me të cilën shprehej se Osmani nuk di çfarë flet.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas