fbpx

Humor

Vlonjatët parodizojnë këngën “Komshija” të grupit West Side Family

               Publikuar në : 21:35 - 03/09/18 |
mapo.al

Dhe nuk janë Parodistët e njohur të Vlorës, siç ndodh ngahera, por janë dy të rinj, Genti dhe Teo, që me tekst të gazetarit vlonjat Ergys Alushi dhe kompozitorit Viktor Rapushi, ata që e kanë kthyer në parodi këngen hit të kësaj vere “Komshija”.


Parodia ka qenë surprisë për grupin e njohur shqiptar, që janë ndodhur në Vlore në një aktivitet pergjate bregdetit.Parodia është mirepritur dhe pelqyer si prej tyre, por edhe shumë pushues që kanë qenë të pranishem kur ajo është kënduar.


Krijuesit e kësaj parodie premtojnë për bashkëpunimë të tjera dhe janë aktualisht duke punuar dhe per dy parodi te tjera.

Kënga është realizuar suprizë në një nga anijet turistike në Vlorë Julka unique.


Etiketa: , , ,

Pas