Aktualitet

Vlora dezinfektohet, qyteti bregdetar ende i paprekur nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:16 - 14/03/20 |
mapo.al

Bashkia Vlorë ka nisur masat për dezinfektimin e rrugëve dhe ambienteve publike. Punonjës të Bashkisë kanë filluar me dezinfektimin teksa në qytetin bregdetar janë mbyllur lokalet dhe restorantet si dhe është pezulluar transporti publik.


Mbetet të theksohet se pavarsisht riskut që ka ky qytet prej Italisë lidhur me koronavirusin nuk ka ende asnjë të prekur. Nga e diela mbyllet edhe aksi nacional Vlorë- Fier që ia bën të pamundur vlonjatëve të udhëtojnë drejt qarqeve të tjera të prekura.


1

Etiketa: , , ,

Pas