Aktualitet

Vlorë, 5 raste të reja me koronavirus, midis tyre edhe një pushues nga Durrësi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:35 - 08/07/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar 5 persona pozitivë me Covid-19 në Vlorë.


Nga këto, 3 janë raste të reja, 1 prej tyre është kontakt i personave të infektuave më parë, dhe1 pushues nga Durrësi i cili ndodhej për disa kohë në Vlorë.


Në raportimin për përditësimin e situatës epidemiologjike në vend, Misnitria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit humbën jetën dy pacientë, ndërsa rezultuan pozitivë 68 persona.


 


LEXO EDHE:

Koronavirusi/ Rëndohet gjendja shëndetësore e pacientëve të shtruar te Infektivi

Sërish shifra të larta/ 68 raste të reja me koronavirus në Shqipëri


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas