Aktualitet

Vlorë/ Bizneset protestë për orën policore: Rama rri vetë në lokal pas 12-e


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:27 - 14/07/21 |
mapo.al

Disa pronarë biznesesh kanë protestuar sot në zonën e Lungomares në Vlorë. Ata kërkojnë shhtyrjen e orës policore pas 00:00.


Burime bëjnë me dije se bizneset kanë protestuar përpara Policisë së Vlorës kundër vendosjes së gjobave dhe sjelljes së policisë ndaj tyre.


Sipas tyre, gjithçka bëhet në mënyrë selektive kur lokale në bregdetin e jugut nga Dhërmiu e më tej lejohen edhe pas orarit.Ata kanë deklaruar se nëse nuk ndryshon situata, të hënën do të mbyllin të gjitha aktivitetet e tyre.
Dua të citoj një fjalë të kryeministrit që ka thënë disa kohë më parë në parlament, ‘nuk keni parë gjë akoma’, të hënën do ta shikoj kryeministri nga bizneset vlonjate se nuk ka parë gjë akoma. Na ka dëmtuar shumë. Unë e kam dhe klient kryeministrin atje në lokal. Të vijë policia atje kur të jetë kryeministri dhe të bëjë të njëjtat veprime. Mbreti nuk ngrihet, është i vetëshpallur mbret, jep vetëm urdhra” – tha një prej biznesmenëve.1


Etiketa: , ,

Pas