Aktualitet

Vlorë – Gjarpri i madh lëviz përmes fshatit, kërkon ujë (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:26 - 11/06/21 |
mapo.al

Në disa nga fshatrat e Vlorës në muajt e verës fillojnë e shfaqen gjarpërinjtë.


Një gjë e tillë ka ndodhur edhe në Dukat Fushë ku një gjarpër i cili njihet si Bullar ka dal në mes të fshatit ku kërkon ujë.


Në verë një situatë e tillë ndodh shpesh në fshatrat e Vlorës ku janë të shpeshtë gjarpërinjtë të cilët në thatësirë dalin dhe kërkojnë ujë.

<
>
Gjarper ne Vlore1 Gjarper ne Vlore

Prezent në zonë janë gjithashtu edhe gjarpërinjtë e shtëpisë, sikurse njihet ndryshe, të cilët janë mbrojtës të territorit sipas legjendave urbane në Vlorë.1
Etiketa: , ,

Pas