Aktualitet

Vlorë/ Plagosi ish-të dashurën, i riu flet para policisë: Doja vetëm ta trembja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:16 - 26/09/21 |
mapo.al

Fadil Likaj, 30-vjeçari nga Shkodra i arrestuar një ditë më parë pasi plagosi ish-të dashurën e tij në Vlorë ka dhënë dëshminë para policisë. Ai është shprehur se ka pasur për qëllim vetëm ta trembë atë dhe jo ta qëllonte me armë.


“Tentova ta trembja. Nuk kisha si qëllim që ta qëlloja” është shprehur ai në gjendje mjaft të rënduar.


E reja 20-vjeçare nga Berati kishte vendosur të ndahej nga Likaj por ky i fundit nuk e ka pranuar këtë fakt. Mësohet se Likaj e ka tërhequr ish-të dashurën zvarrë për disa metra dhe më pas i ka drejtuar pistoletën duke e qëlluar me plumb afër kokës.Në çantë ka pasur dy granata, njërën e hodhi në lokal, por fatmirësisht nuk shpërtheu pasi kishte siguresën. Likaj akuzohet për vrasje të mbetur në tentative, si dhe posedim të armëve dhe municioneve luftarake pa leje.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas