Kronika

Vlorë/ Shpërthen bombola e gazit në kuzhinë, lëndohet rëndë gruaja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:08 - 26/02/19 |
mapo.al

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar këtë mëngjes në qytetin e Vlorës, në afërsi të portit. Mësohet se një gombol gazi ka shpërthyer në kuzhinën e një banese duke lënë të lënduar një grua të moshuar, e cila është transportuar për në spital në gjendje të rëndë.


Nga shpërthimi ka pasur edhe dëme të shumta materiale, ku muret e shtëpisë janë çarë si dhe janë dëmtuar orenditë shtëpiake.


/Mapo.al/
Etiketa: , ,

Pas