Kronika

Vodhi Kishën Françeskane, 26-vjeçari kapet në flagrancë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:36 - 30/10/18 |
mapo.al

Kisha Françeskane në Shkodër është vjedhur nga një 26-vjeçar, i cili ka dëmtuar edhe sai objekte kulti. Policia ka mundur të arrestojë autorin. Ai është Kristjan Arra, i dënuar më parë edhe për vjedhje.


Arrestimi i tij u bë pasi në Kishën Françeskane në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, ka vjedhur  një sasi lekësh si dhe ka dëmtuar disa objekte të kultit fetar me vlerë.


Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale të “Vjedhje” dhe “Shkatërrimi i veprave kulturore”./tvklan.al
Etiketa: , , ,

Pas