Aktualitet

Vogëlushja bëhet “hit” në internet, përdor litarin për të dalë nga rryma e ujit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:30 - 31/01/21 |
mapo.al

Shembja e një ure në Kolumbi, ka detyruar banorët e atij komuniteti të rrezikojnë jetën çdo ditë për të kaluar lumin e rrëmbyeshëm që ndodhej poshtë saj. “Daily Mail”, ka publikuar një video ku shihet një vogëlushe duke kaluar lumin e rrëmbyeshëm me ndihmën e një litari, që ishte zgjatur pikërisht në vendin që ndodhej më parë ura.


Ura i shërbente një fisi indigjen për të kaluar në provincën më të afërt. Ajo u shemb si pasojë e ujërave të rrëmbyeshëm dhe reshjeve të dendura të shiut përgjatë ditëve të fundit në atë zonë.
 
Deputeti i Risaralda, Daiel Silva Orrego, ka deklaruar se shembja e urës po rrezikon jetën e fëmijëve e të rriturve çdo ditë, të cilët po e kalojnë lumin në kushte tejet të vështira.1


Etiketa: ,

Pas